Otázky a odpovede

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY A ODPOVEDE

Aké sú účinky termálnej vody v kúpeľoch ?

Termálne vody v našich kúpeľoch sa začali pre zdravotné účely využívať koncom 15.storočia azačiatkom 16. storočia a využívajú sa dodnes. Účinky termálnych vôd podporujú centrálne a periférne prekrvenie organizmu, odbúravanie škodlivých látok v organizme, zrýchlenie metabolizmu. Minerálie sa cez kožu tela vstrebávajú do organizmu. Termálna voda v našich kúpeľoch má blahodárne liečivé účinky na pohybový a nervový aparát.

Čo spôsobuje zafarbenie vody ?

Zafarbenie vody spôsobuje obsah minerálov vo vode, minerálie sedimentujú a podľa obsahu minerálov sa voda zafarbuje do hneda, zelena a červena. Z historických zdrojov, známy doktor K.O.Moller preukázal : „ Pramene sú veľmi čisté, ale usadenina na dne je červená a zelená. Brvná a lavice sa obaľujú kamenným povlakom a keď do vody vložíme striebro zmení farbu akoby bolo pozlátené“.

Znamená to, že voda je špinavá ?

Voda nie je špinavá, je sfarbená obsahom minerálov.

Aké druhy minerálov obsahuje termálna voda ?

Termálna voda je síranovo – vápenato – horečnatá, stredne mineralizovaná, hypotonická. S mineralizáciou 2456mg/l. Liečivá voda v našich kúpeľoch je bohatá najmä na magnézium a kalcium.

Je voda v bazénoch chemicky upravovaná ?

Sme pravdepodobne posledné kúpele na Slovensku, ktoré vodu chemicky neupravujú, iba ju ochladzujú na teplotu prípustnú pre ľudský organizmus.

Ako často sa voda v bazénoch vymieňa ?

Voda v bazénoch sa vymieňa denne, čo umožňuje vstup do bazénov aj osobám citlivým na bazénové vody.

Je jaskynný parný kúpeľ naozaj prírodná jaskyňa ?

Jaskynný parný kúpeľ je naozaj prírodou vytvorená jaskyňa, s kamenným vodopádom a s usadzovaním minerálov. Prameň termálnej vody, ktorý vyviera pod jaskyňou má 42° C. Parný kúpeľ , tzv. Parenica je ojedinelý - je to Európsky unikát, ktorý vytvorila sama príroda.

Odkiaľ sa privádza voda do bazénov ?

Raritou kúpeľov Sklené Teplice je výskyt termálnych prameňov s teplotou vody od 37°C do 52,3°C, z ktorých popri významných liečivých účinkoch vanie duch starej slávnej minulosti kúpeľov využívaných podľa historických prameňov už stáročia. V kúpeľoch vyvieralo 14 prameňov, pričom každý mal svoje meno. V súčasnosti kúpele využívajú 7 prameňov. Voda do bazénov sa privádza z hĺbkových vrtov prírodných prameňov. Doktor K.O. Moller spomínal: „ Nejestvuje tu totiž kúpeľ ako v iných kúpeľných miestach, kde termálne vody vyvierajú zo dna kúpeľných bazénov. Termálne vody tu vyvierajú na blízkom vŕšku z travertínového pokrovu všade, kdekoľvek sa hlbšie zakopne“.

Môže pacient svojvoľne opustiť kúpele počas kúpeľnej liečby ?

Pacient, ktorý je v kúpeľoch na kúpeľnej liečbe cez zdravotnú poisťovňu, či už je to skupina A alebo B NESMIE svojvoľne opustiť kúpele.

NIKE KOBE 11 ,Online Get Cheap Mens Basketball Shoes.Blue/White 822675-404 Wholesale Cheap

Chcete byť informovaní o dianí a akciách v našich kúpeľoch?

Sociálne siete

Buďte s nami v spojení